Přidat vinaře
Pro lidi,
kteří rádi pijí víno
Drobečková navigace

Úvod > Reportáže > Reportáž ze Svatomartinských otevřených sklepů ve Velkých Pavlovicích (13.-15.11.2015)

Reportáž ze Svatomartinských otevřených sklepů ve Velkých Pavlovicích (13.-15.11.2015)Datum konání:
13.11.2015
Datum ukončení:
15.11.2015

Krátce po Svatém Martinovi jsme s partou kamarádů vyrazili za vínem. Náš cíl byl ve Velkých Pavlovicích, kde se konaly Svatomartinské otevřené sklepy (14.11.2015). Pro mě osobně byla akce o to zajímavější, že jsem měl možnost, díky ochotě a důvěře organizátorů, naplno vyzkoušet novou aplikaci Wining pro hodnocení vín přímo ve sklepech.

Když už ale jedete na Moravu, je dobré investovat maximum času do vína. I pátek. Po vynikajím zážitku ve vinařství Springer jsme neváhali a zavítali tam znovu. Nemá smysl se dlouze rozepisovat, byl to opět maximální zážitek, jak ve víně, tak v jídle, za což ještě jednou děkujeme Nadě Springerové. Vstřícnost Springerů byla až tak vysoká, že i Marek, který nebyl objednán a nepočítalo se ním, se mohl připojit a zhltnout poslední porci husičky na medu, která měla patřit panu Springerovi. Bohužel jsme se v závěru značně unavili, takže se domnívám, že byli rádi, že jsme pryč;-)

Druhý den bylo nezbytné začít procházkou na místní rozhlednu Slunečná. Počasí nám přálo, ale ukrutně foukalo. A to bylo vlastně dobře, alkohol z nás mohl vyprchat rychleji...;-) Osobně mi první vína přišla nechutná, respektivě hlava se probrala, ale chuťové poháry nikoliv. Naštěstí se situace brzy napravila a mohli jsme naplno začít degustovat.

Atmosféra na otevřených sklepech byla jedinečná jako vždy. Vína navzdory komplikovanému ročníku byla vcelku dobrá (nejlepší vína viz tabulka). Kromě toho jsem zjistil, že kamarád Roman je skvělým marketérem, neboť aplikaci Wining využíval prakticky neustále a současně ji všem chválil. Možná i proto se našlo pár lidí, kteří ji využili.

Víno Hodnocení Počet hodnotitelů
Cuvée Rulandské šedé /Chardonnay 2014 (Procházka) 3,0/3,0 3
Děvín 2015 (Helena) 3,0/3,0 3
Meruňkové víno 2015 (Lacina) 2,7/3,0 3
Svatovavřinecké rosé 2015 (Krejčiřík) 2,5/3,0 4
Sauvignon 2014 (Krejčiřík) 2,3/3,0 3

K hodnocení - hodnotitelé přidělovali maximálně 3 hvězdy, tedy 3,0 z 3,0 je maximální hodnocení. Jedná se o průměr všech hodnotitelů. 

Do hodnocení vín pomocí mobilní aplikace Wining se zapojilo 18 milovníků vín. Dalších 38 použilo mobilní telefon ke sledování hodnocení. Mezi sklepy byli tito lidé dobře identifikovatelní, protože obličeje měli téměř trvale osvícené mobilními telefony. Každý milovník vína ohodnotil průměrně 12 vín, přičemž rekord drží borec s 30 hodnocenými víny (sebe jsem z tohoto žebříčku vyloučil). Z časových záznamů pak plyne, že někteří milovníci vína se k hodnocení dostali ještě před oficiálním otevřením sklepů, které bylo v 11 hodin. Dále víme, že jejich chuťové pohárky nereagovaly na první vzorky zcela přátelsky (což se perfektně shoduje s mým poznáním, nebyl jsem v tom sám!;-), nicméně během druhé hodiny se situace významně zlepšila. Celý den se pak průměrné hodnocení pohybovalo kolem dvou hvězd. Od 16 hodiny se jasně projevila únava chuťových pohárků hodnotitelů.

Hodnocení vín během dne (zdroj: Aplikace Wining.cz)

Nejlepší celkové hodnocení (viz závorka) získali tito vinaři: Řádek (2,6), Valovi (2,5), V&M Zborovský (2,4), Procházka, Helena, Lacina (všichni 2,2).

V závěru, když sklepy zavřeli, jsme zasedli na jedno a později v noci, opět vyčerpaní ulehli k odpočinku. Byl to náročný víkend. Proto prosím omluvte, že vznikla pouze jediná fotografie z celého víkendu a to ještě nepříliš vyvedená. Vínu i vinařům zdar!

 Autor Wining.cz na Svatomartinských sklepech


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů