Přidat vinaře
Pro lidi,
kteří rádi pijí víno
Drobečková navigace

Úvod > Destinace > Kutná hora

Kutná hora

Sv. Barbora

Vždy jsem se domníval, že v Kutné Hoře najdu spíše žílu stříbrnou, než vinnou. Ale ta stříbrná je již dle odborníků téměř vytěžená a rozhodně se ekonomicky nevyplatí. Naopak ta vinná, ta právě začíná a navazuje na mnohaletou tradici zdejšího vinařství... Přesto doporučuji vinný program spíše jako doplněk k návštěvě skvělých památek (chrám sv. Barbory, 250 metrů původního stříbrného dolu, historické centrum města, atd.), něž jako primární cíl.

Turistické informace:

Vinné tipy:

  • Víno Kutná Hora (také pod názvem Vinné sklepy Kutná Hora)Novodobí havíři
    • Pořídil jsem ke koštu: Muller Thurgau 2009, pozdní sběr, Svatovavřinecké 2009, kabinet, Tramín červený 2009, výběr z hroznů a zemská (z nevlastních hroznů) - Ryzlink rýnský 2009, Rulandské bílé 2009 a Rulandské šedé 2009. O výsledcích koštu se brzy dozvíte!;-)
  • Obchůdek s doutníky a vínem, který otevřeli dva milovníci těchto produktů;-)
    • Navštívil jsem jej poté, co jsem zjistil, že se v Kutné Hoře vyrabí víno - nabízejí také kvalitní vína dalších vinařů - z mých oblíbenců především Baloun. Rozhodně umí poradit s výběrem a víno prodávají za rozumné ceny. Doporučuji!

Ověřené restaurace a ubytování:

  • Hotel a restaurace U Kata - hotel je po rekonstrukci, pokoje jsou v perfektním stavu a nabízejí příjemný komfort. Restaurace má zajímavý styl, nicméně kuchyně pokulhává - svíčková k obědu neměla chybu, nicméně večerní raut přetékal uzeninami nízké kvality. Pivo dobré, vínu nerozumí a lze jen obtížně vybrat dobré. Myslím, že by stačilo již jen málo k naprosté spokojenosti...

Podívejte se na další tipy na další vinařské destinace, především na Moravě