Přidat vinaře
Pro lidi,
kteří rádi pijí víno
Drobečková navigace

Úvod > O Wining.cz

O Wining.cz

V roce 2006 jsem poznal, že víno se nejen pije, ale také že nabízí řadu příležitostí k rozhovoru, bádání, či cestování. Konzumaci vína jsem začal označovat za kulturní pití a víno v lahvích, ale i v knihách, se stalo mým koníčkem. Skvělé a dostupné příležitosti mi nabídla Morava, obzvlášť pak akce typu otevřené sklepy, které obvykle organizují obce s cílem podpořit domácí vinaře.

Web Wining.cz vznikl spontánně na sklonku roku 2010 jako reakce na stále intenzívnější výměnu informací o víně a vinařích s mými přáteli. Také jsem možná chtěl vytroubit do světa své skromné zkušenosti s vínem a pomoci ostatním rychle se orientovat v krásném světě vín. V roce 2015 jsem nechal předělat web odborníky z firmy ANTEE a vytvořil jsem mobilní aplikaci Wining pro hodnocení vín v terénu.

Na webu Wining.cz získáte:

Věřím, že vám tyto informace pomohou ve výběru vašeho oblíbeného vinaře, dobrého vína, či příjemného pobytu na krásné Moravě! Web je nekomerční, takže veškeré tipy jsou ryze osobní, často subjektivní povahy. Pokud si přejete být informováni o připravovaných akcích na Moravě, doporučuji se zaregistrovat (stačí zadat email v rubrice Vinné akce), nebo kliknout na Facebook tlačítko "Like" nebo Wining.cz na Facebooku). Na web i Facebook průběžně doplňuji nové informace. Rád zveřejním i vaše tipy, proto mi je prosím posílejte!

Na zdraví!

Martin Hladík
člověk, který rád pije víno;-)
martin@wining.cz

PS Tento web není zdrojem informací pro profesionály. Výběr vína je značně subjektivní záležitostí každého z nás. Doporučuji tedy aplikovat již ověřený postup - navštivte vinné akce, ochutnejte a pak nakupte, co vám nejvíce chutná!