Přidat vinaře
Pro lidi,
kteří rádi pijí víno
Drobečková navigace

Úvod > Reportáže > Reportáž z Velkých Bílovic (2011)

Reportáž z Velkých Bílovic (2011)Na akci Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích jsem se opravdu těšil, protože nabízí vše nej - nejvíce vinařů, nejlepší počasí (krásné slunečné jaro) a také vynikající atmosféru. 

Na akci jsme vyrazili již v pátek s partou přátel a jako přípravu zvolili sklípek pana Laciny ve Velkých Pavlovicích. Degustovali jsme asi 15 vzorků především z ročníku 2009. Za nejlepší považuji Ryzlink vlašský, Aurelius a Dornfelder, vše v pozdním sběru.

Střechu nad hlavou nám poskytl nedaleký nový penzion pana Valy, vystavěný nad sklípkem. Ráno jsme vyrazili na autobus do Velkých Bílovic a to ve dvou skupinách - ranní ptáčata v 10h, ostatní ve 12h.

Po zakoupení vstupenky (1000 Kč, v tom kredit 600 Kč na nákup vína) a získání degustační sklenky jsme zahájili poradou v místní restauraci. 

Skoupil - degustaceZačali jsme tradičně u bratrů Teturů (mimochodem, Tomáš se přejmenoval na Sing Wine), následovali k Hrabalovi a poté do sklepů mezi vinohrady. Navštívili jsme 13 vinařů z celkem 44.

Ochutnal jsem rekordních 80 vzorků (obvykle 50), což jsem pravděpodobně díky častému nedopíjení degustačních vzorků a včasnému začátku přežil bez úhony. Díky pozitivnímu přístupu jsem prakticky nenarazil na špatné víno;-)

Celkově mě zaujala vína spíše v levnější třídě (tj. 100-120 Kč/lahev), naopak u předních vinařů (např. Hrabal, Skoupil) jsem nenarazil na žádný super vzorek, za který bych byl ochoten utratit 180-250 Kč...

Za nejlepší vína považuji:

  • Sauvignon 2009, pozdní sběr, Mádl - Váš vinař (100 Kč)
  • Ryzlink rýnský 2009, pozdní sběr, Mádl - Váš vinař (100 Kč)
  • Tramín červený 2009, pozdní sběr, Mádl - Váš vinař (100 Kč)
  • Tramín červený 2010, pozdní sběr, Vinařství Sedlák (180 Kč)
  • Muškát moravský 2009, pozdní sběr, Vinařství Jan Osička (100 Kč)
  • Rulandské modré 2009, pozdní sběr, Mádl - Váš vinař (100 Kč)
  • Zweigeltrebe 2009, pozdní sběr, Vinařství Sedlák (170 Kč)
  • Zweigeltrebe 2009, pozdní sběr, Vinařství Jan Osička (100 Kč)

Pohoda ve Velkých BílovicíchPodrobné informace o degustovaných vínech uvádím zde (u jednotlivých vinařů jsou uvedena i vína, která jsem degustoval již dříve - z letošních Bílovic jsou označena datem 2.4.2011)Vinař František Zapletal, Vinař Miroslav Hrabal, Mádl - Váš vinař,Vinařství Petr Skoupil, Vinařství Tomáš Tetur (nyní Sing Wine), Vinařství Vladimír Tetur, Vinařství Sedlák, Vinař Jiří Rusnok, Vinař Jan Zechmeister, Vinař Jan Osička, Vinař Tibor Zapletal

Pokud jste na této akci ještě nebyli, rozhodně vyražte příští rok! Stojí za to!!!;-)

Martin


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů