Přidat vinaře
Pro lidi,
kteří rádi pijí víno
Drobečková navigace

Úvod > Reportáže > Reportáž z Pavlova a Bavor 2014

Reportáž z Pavlova a Bavor 2014Ve dnech 28. až 30. listopadu 2014 jsme podnikli dosud největší výpravu za vinaři. Tentokrát do Pavlova a Bavor. Bylo nás 26. Měli jsme možnost ochutnat přes 130 vzorků. Největší sportovec pokořil hranici 80. Přežili všichni... Většina z nás (16) systematicky přistoupila k hodnocení jednotlivých vín a díky tomu mohu navštívené vinaře srovnat "do latě".

Výprava začala v Bavorech ve vinařství Gala tříchodovou večeří a prolínající se degustací. Nelze opominout odborný výklad, jak bojovat s červy o délce 5 centimetrů, které lezou o třetí ráno ze země a pochutnávají si na raných výhoncích révy. Při prohlídce sklepa jsme navíc objevili mimozemské houby (viz foto). Gala v hodnocení získal až 6. místo (z 15 vinařů), neboť nenabídl vína sladší a sladká. Osobně bych si ale vybral.

Poté jsme se přesunuli do Barevného vinařství, kde nám poskytli pár lahví z vinařství Drmola. Ty brzy došly, takže jsme okolo 23. hodiny vyslali výpravu do tohoto vinařství. Jarda Drmola měl naštěstí pochopení, víno nám nejen poskytl, ale současně nás provedl po vinařství a nabídl asi 10 vzorků k degustaci. Výprava se vrátila o půnoci s dostatečnými zásobami. Vína jsme již nebyli schopni ohodnotit, nicméně chutnala.

Mimozemská houba v Galově sklepu Zamilované kávy v Café Fara Nával u Šilinka v Pavlově

V sobotu ráno se vstávalo i nevstávalo, každopádně tvrdé jádro vyrazilo pěšky po tzv. alkohol strasse do Klentnice. Mlha byla tak hustá, že by se ani Rákosníček nemusel stydět. My jsme byli rádi, že jsme našli Café Fara, kde sice nezvládli nápor turistů v dopoledních hodinách, nicméně kávu jako obvykle servírovali chutnou. Zbytek cesty do Pavlova jsme raději svěřili autobusu.

Do Pavlova, zřejme díky velikosti naší skupiny, dorazilo nezvykle mnoho lidí. Nicméně jsme rozptýlili naše agenty a provedli vědecké hodnocení. Kupodivu nás mírně zklamal Ilias, kterého jsme vnímali jako favorita (umístil se s Galou na 6. místě) Jeho vína měla poměrně vysokou kyselinku. Ale možná za pár let budou vynikající. Nejlepší v Pavlově, za celou výpravu, byl Garčic, následoval Reisten a Topolanský.

Po návratu do Bavor jsme absolvovali skvělou večeři v Barevném vinařství (grilovali čerstvé pstruhy z Pohořelic) a většina z nás i další degustaci ve vinařství Tanzberg. Ta nás opravdu nadchla a tak jsme Tanzberg prohlásili za absolutního vítěze. Někteří z výpravy přijali nabídku Jardy Drmoly a pokračovali následně tam, společně s 15 dívkami, které navštívily jeho vinařství rovněž. Ale o tom až někdy příště...

Nejlepší vína jsme objevili v Tanzbergu - Sauvignon 2013 ve výběru z hroznů, chutnající po černém rybízu. A dále u Garčice - Ryzlink vlašský 2013 v pozdním sběru. Všichni agenti hodnotili tato dvě vína na plný počet bodů a řada z nich vína také posléze zakoupila.

Za fotografie děkuji Broňkovi a Honzovi.

Vínu zdar!;-) 

 

P.S. Nebyli jsme tu poprvé. Mrkněte i na předchozí reportáže:


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů