Přidat vinaře
Pro lidi,
kteří rádi pijí víno
Drobečková navigace

Úvod > Reportáže > Reportáž z Pavlova a Bavor 2011

Reportáž z Pavlova a Bavor 201125.-27.11.2011

Program akce Pavlov 2011 byl náročný. Jak organizačně (16 lidí), tak programově. Začalo se v pátek večer degustací nejvyšší třídy ve Vinařství Gala, pokračovalo se neplánovaně ve Vinařství Drmola a druhý den byla pochodem pokořena Pálava s cílem "otevřené sklepy" v Pavlově. Vše s plným nasazením. A to nebylo vše...

Vinařství Gala

Degustovali jsme několik přívlastkových bílých vín ročníku 2010 a červené a bílé cuvée ročníku 2011. Vše skvělé, doprovázené skvělým občerstvením a atmosférou. Navštívili jsme i výrobní linku. Jediným nedostatkem bylo, že pan Gala měl téměř vše vyprodané a to navzdory vyšším cenám. Prostě kvalita!

Vinařství Drmola

Po půlnoci, namísto čerpání sil, jsme potkali pana Drmolu a díky jeho laskavosti pokračovali ve spontánní degustaci jeho vín. Byla skvělá, záznamy se však bohužel nedochovaly. Kromě vína jsme měli možnost ochutnat skvělou meruňkovici, bohužel opět vyprodanou.

Výlet z Bavor do Pavlova plný nej

Pátek byl náročný, proto jsme se rozhodli vyvětrat pěší procházkou. Vyrazili jsme po skvělé snídani u Galů (skvělé je nedostatečný výraz - byl to naprosto grandiózní zážitek ve francouzském stylu) kopcem do srdce Pálavy - obce Klentnice. Nejlepší kávu servírují v Café Fara právě v Klentnici a to byl i náš mezicíl. Další část výletu nás zbavila posledních sil, přesto nás kolem 14h uvítal Pavlov.

Otevřené sklepy Pavlov

Jestliže Bílovice vítají jaro, Pavlov vítá zimu a proto ještě rádi strávíte většinu času ve sklípkách. Byli jsme plni očekávání, neboť ročníky 2009 a 2010 nebyly pro řadu vinařů nijak příznivé.

První návštěva vedla do Vinařství Ilias. Vína z roku 2010 pan Ilias vyladil do sladkokysela, pravděpodobně ve snaze nabídnout něco 2-3 roky k archivování. Uvidíme. Pak nás zaujalo Vinařství Reisten, nabídlo jak skvělá tak průměrná vína. Reisten je vítězem letošní akce Pavlov - Sauvignon 2010 a Merlot 2007 byla nejvíce svůdná vína. Musím také zmínit Vinařství Garčič - opět skvělá Pálava, opět vyprodaná během několika hodin. Ostatní vinaři nabídli spíše průměrnou kvalitu, holt příroda štědrá nebyla.

Závěr - Vinařství Kořenek

Původně jsme chtěli navštívit Vinařství Kořenek v sobotu večer. Naštěstí měli na degustaci jinou partu, tak jsme mohli vydýchat předchozí náročný program (i když někteří relaxovali konzumací destilátů v místní hospodě). Přesto jsme ráno vinařství navštívili, provedli alespoň základní rychlo-degustaci a nakoupili naprosto úžasná vína za velmi dobrou cenu.

Degustace ve Vinařství Gala

Pokračování ve Vinařství Drmola

Cíl - otevřené sklepy Pavlov


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů