Přidat vinaře
Pro lidi,
kteří rádi pijí víno
Drobečková navigace

Úvod > Tipy na cyklistiku s dětmi > Z Mikulova přes Pálavu do Lednice

Z Mikulova přes Pálavu do Lednice

(40 km)

Krásný okruh od Pálavy přes Lednicko-valtický areál nabízí téměř všechny krásy Mikulovska za jediný den. Start je v Mikulově, doporučuji vyrazit již kolem 9:30, jakmile se podaří rodinu nastoupit na kola.

Vyražte do kopců Pálavy po trase č. 5044. S dětmi ve vozíku ze jistě zapotíte, takže doporučuji první pauzu již v Klentnici (4 km). V místní faře se nachází nejlepší kavárna na Moravě - Café Fara, vedle je pěkné dětské hřiště.

Po kávě pokračujte do Pavlova (4 km). Zde navštivte některý z otevřených sklípků - vinaři drží v sezóně službu a vždy je kde degustovat. Tipy na místní vinaře zde. Poté učiňte důležité rozhodnutí, kdy a kde dáte spát děti - buď tady, nebo až v Lednici (cca 15 km).

Z Pavlova jeďte po trase č. 5043, chvíli podél břehu Nových Mlýnů, pak po břehu Dyje přes Bulhary (i zde lze degustovat, ale zatím nemám prozkoumáno) až do Lednice. Rozhodně nevynechejte zámecký park (výstup na Minaret, projížďka lodí, na koňském povoze, fotografování květin atd.) a restauraci U Tlustých, která má vynikají kuchyni a největší dětský koutek v Evropě;-)

Plní zážitků a s plnými žaludky namiřte na Valtice, po trase č. 41, ale jen kousek. Po 2 km odbočte doprava po trase č. 41, směr Mikulov (ještě 15 km). Po cestě na chvíli zastavte u Hraničního zámečku (odpolední káva) a poté na kraji Sedlece v degustačním stánku vinařství Sedlecká vína, kde mají opět vybavení pro zabavení dětí. Ochutnejte pár vzorků dobrého vína a vyražte podél trati do Mikulova (lze i po silnici, ale bývá tam hustý provoz).

vinice