Přidat vinaře
Pro lidi,
kteří rádi pijí víno
Drobečková navigace

Úvod > Recepty

Recepty


Panenka s tzatziky

K vaření jsem se dostal díky vínu - chyběla mi nějaká dobrota k popíjení. Níže uvádím pár receptů, které pocházejí z časopisů Gurmet, Apetit, nebo kuchařek od mistrů Ridiho či Pohlreicha, a které mám rád. Věřím, že vám tyto recepty budou také chutnat!

A po vydatném jídle si nezapomeňte trochu zasportovat - Tipy na cyklistiku s dětmi.

Srnčí svíčková s karlovarskými knedlíky

Dostali jsme pěkný kousek srnčího, tak jsem vyslechl přání rodiny a zkusil svíčkovou s karlovarskými knedlíky. Přestože do omáčky patří bílé víno, k hotovému pokrmu zvolte červené - například Zweigeltrebe, Cabernet Sauvignon nebo Merlot.

Více

Publikováno 1. 7. 2015 12:05

Steak podle Pohlreicha se zeleninou

V Makru mě padly do oka krásné steaky z roštěnce. Našel jsem jim recept z kuchařky Šéf na grilu od Zdeňka Pohlreicha (v zásadě jen jednoduchá marináda) a k nim doplnil improvizací zeleninu a housky ze včera (co dům dal). Výsledek byl doplněn červeným z Haut Medoc z Francie, ročník 2009. Prvomájový oběd se vydařil.

Více

Publikováno 1. 7. 2015 12:00
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Steak tančící salsu

Přestože steak lze připravit velmi rychle a jednoduše, odrazovala mě obava, že investici do kvalitního masa snadno pokazím. Jediná, zato dostatečně znepokojující má osobní zkušenost pochází z dob, kdy jsem se na kolejním vařiči pokoušel opéct kvalitní roštěnou...

Více

Publikováno 1. 7. 2015 11:55
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Roštěnky s rajčaty

Dovolím si citovat časopis Gurmet (srpen 2010), kde jsem tento pokrm objevil: "Budete-li chtít uvařit vydatný oběd či večeři, ovšem s letním nádechem, tohle je ta správna volba. Kombinace hovězího masa, rajčat a kaparů vás možná zaskočí, ale věřte, že dohromady jim to opravdu moc ladí."

Více

Publikováno 1. 7. 2015 11:53
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Hovězí po burgundsku

Hověží po burgundsku je skvělou alternativou k českému guláši. Nedávno (červenec 2011) jsem tento pokrm vyráběl pro 12 dospělých a hrst dětí. Vařil jsem na kamnech ve velkém kastrolu poctivě asi 4 hodiny a byla to mňamka!;-)

Více

Publikováno 1. 7. 2015 11:50
Doposud nekomentováno.
Přidat komentář

Musaka

Řecké, arabské či balkánské jídlo? Chutná skvěle a v chladných měsících přináší vzpomínky na horké večery u moře... A proč si k tomu nedat španělské víno?;-) Doporučuji červené, spíše mladší, plné ovocných tónů.

Více

Publikováno 1. 7. 2015 10:50

Lasagne ala Emanuel Ridi

Lasagne podle receptu italského kuchaře Emanuela Ridiho patří mezi mé nejoblíbenější jídla.

Více

Publikováno 1. 7. 2015 10:45